Sıkça Sorulan Sorular

YAZ OKULU ÜCRETİ NEDİR?

Lidyef2018 Tübitak Bilim Toplum 4004 - Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları tarafından desteklenmektedir. Katılan öğrencilerden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir ve öğrencilerin konaklama yol ve yemek masrafları proje tarafından karşılanacaktır.

YAZ OKULU NEREDE NE ZAMAN OLACAK?

Yaz okulu 9-16 Eylül 2018 tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümünde gerçekleşecektir. Öğrenciler Boğaziçi Üniversitesi Kandilli kampüsünde bulunan misafirhanede rehberler gözetiminde konaklayacaklardır. Kampüsler arası ulaşım ve gezi ulaşımları proje tarafından sağlanacaktır.

YURTTA KALMASAM OLUR MU?

Yaz okulu kapsamında çok yoğun bir program olacaktır. Bunun yanı sıra öğrencilerin ders ve deney saatleri dışında da rehber öğretmenler ve eğitmenler ile etkileşimde bulunması hedeflenmektedir. Bu sebeple bütün öğrencilerin aynı yurtta kalmasının daha verimli olacağını düşünüyoruz. Başvurusu kabul edilen bütün öğrencilerin yurtta kalmasını bekliyoruz.

11. VEYA 12. SINIF DEĞİLİM YİNE DE BAŞVURABİLİR MİYİM?

Malesef hayır :( Katılan öğrencilerin benzer bilgi birikimine sahip olmasını beklediğimiz için sadece 11. ve 12. sınıf öğrencilerinin başvurularını kabul ediyoruz. Eğer 9. veya 10. sınıf öğrencisi iseniz ileriki senelerde düzenlenecek yaz okullarına başvurabilirsiniz.

ÖĞRENCİLERİ NEYE GÖRE SEÇİYORSUNUZ?

Başvuru formunda sorulan sorular ile öğrencinin ilgi düzeyini ve bilgi birikimini ölçmeyi amaçlamaktayız. Yaz okuluna seçimleri yaparken parçacık fiziği ile alakalı bu alanda kendini geliştirmek isteyen öğrenciler seçilecektir. Ayrıca Türkiye geneli bölgesel yayılım ve kız/erkek oranı eşitliği gibi dağılımlar da göz önünde bulundurulacaktır.

AKLIMDAKİ SORU BURADA YAZMIYOR KİME SORABİLİRİM?

lidyef.com sayfasındaki web sitemizin iletişim kısmından ayrıca aşağıdaki sosyal medya kanalları aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsin.


facebook.com/lidyef2018
instagram.com/lidyef2018
twitter.com/lidyef2018